Kuidas sattus bränd, kes kunagi ühtegi kollektsiooni ei loo, Tallinn Fashion Weekile?
Võib tunduda kummaline, kuidas saab edukalt eksisteerida naiste rõivabränd, mis pole kunagi loonud ühtegi kollektsiooni. Kuidas me seda siis teeme? Vastus on lihtne – meie kollektsioone loovad meie kliendid! Mia&Leela tooted valmivad tavapäraselt väga kliendikeskselt ja vajaduspõhiselt limiteeritud kogustes, mida vastavalt igaühe eelistustele muudame. Just nii tegutsedes leiavad kliendid alati seda, mis neile meeldib ja sobib, mitte ainult hetke trende. Selliselt toimetades leiavad kõik rõivad endale alati õnneliku kandja ning me ei pea muretsema ületootmise tekitatud kahju pärast keskkonnale.
Nüüd tekib muidugi küsimus, et mis siis ikkagi juhtus, et me Tallinn Fashion Week lavalaudadele jõudsime ja Mia&Leela esimese kollektsiooni BE KIND TO EVERY KIND sündi nägime?
Kõik sai alguse kirjast, mis ühel kuumal suveõhtul meie mailboxi maandus. See oli üleskutse aidata kaasa ühe unistuse täitumisele – näidata maailmale, et mood saab olla ka julmusevaba! Kuna meie brändi jaoks on looduskeskkonna hoidmine ning kõik elusolendid väga tähtsal kohal, siis tiivustatuna Loomuse ideest sündiski meie 100% vegan rõivakollektsioon.
BE KIND TO EVERY KIND – on justkui südametunnistuse hääl, mis lisaks trendide järgimisele ja ilus olemisele nõuab ka ümbritsevaga arvestamist. Ei ole vahet, kui ilus üks toode väljast tundub, kui selle tootmisprotsessis on ära kasutatud inimesi või looduskeskkonda.
https://fb.watch/g8bpkva758/
Mis ühendab loomade eestkosteorganisatsiooni Loomus ja kodumaist moebrändi, mis kasutab oma mantlites lambavilla?
Esialgu võib tunduda, et Mia&Leela brändil ja Loomusel ei ole rohkem midagi ühist, kui see ühekordne heategevuslik moeshow. Tegelikult algas koostöö juba 2019. aastal, kui liitusime karusnahavaba programmiga “Fur Free Retailer”. Loomuse suure töö ja pühendumise tõttu võeti vastu eelnõu, mis näeb ette, et 2026. aasta 1. jaanuarist on Eestis keelatud loomade pidamine üksnes või peamiselt karusnaha tootmise eesmärgil. Kuid lisaks karusloomadele on ka teisi loomi, kelle probleemidele tuleb tähelepanu pöörata.
Mia&Leela ainsaks loomset päritolu tooteks on hetkel 100% villane mantel, mis on ka klientide seas üks armastatumaid esemeid. Mantlites kasutatud lambavilla kasvatamise eest vastutavad Austraalia ja Uus –Meremaa farmerid, kes tegutsevad vastavalt jätkusuutlikkuse printsiipidele – eetilisus, sotsiaalne vastutus ja keskkonnasõbralikkus. Nende lambakasvatajate põhimõte ja fookus on loomade heaolul, et vältida lammaste pügamise käigus valulikke protseduure ja tekkivat stressi. Pereärina toimetavad kangameistrid koovad saadud villast kvaliteetse mantlikanga, mis on OEKO-TEX sertifikaadiga ja tagab, et vill ei sisalda inimesele kahjulikke aineid.
Suurim probleem seoses villa kasutamisega on see, et hetkel elame me veel maailmas, kus kõik lambakasvatajad ei tegutse eetiliste printsiipide raames ja lambad ei saa elada täisväärtuslikku elu. Kahjuks on mitmeid kasvatajaid, kes keskenduvad üksnes tulule ja kohtlevad lambaid hooletult. Samuti on ettevõtteid, kes soovivad üksnes kõige odavamat villa ning keda loomade elutingimused ei huvita.
Annetame BE KIND TO EVERY KIND kollektsiooni tulust 5% Loomusele, et neil oleks jaksu võidelda nende eest, kes ise rääkida ei saa.
Kuna loomade küsimused üldiselt jäävad ka poliitilistes debattides tervishoiu, hariduse, majanduse ja muude aktuaalsete teemade varju, siis pole justkui kedagi, kes loomade eest seisaks. Siin ongi koht, kus on tähtis inspireerida tarbijat eelistama eetiliselt toodetud tooteid. Kiirmoebrändide toodang võib olla küll ahvatleva hinnaga, kuid odavam hind viitabki liiga tihti sellele, et keegi on tootmisahelas pidanud kannatama. Just sellepärast annetame BE KIND TO EVERY KIND kollektsiooni tulust 5% Loomusele, et neil oleks jaksu võidelda nende eest, kes ise rääkida ei saa, tegeledes loomade huvide ja õiguste esindamisega ühiskondlikes aruteludes.
Kas villasele mantlikangale leidub alternatiivi?
Mia&Leela talvemantlid on mõeldud kaua kestma ja kasutuses olema. Need on praktilised, hoiavad hästi sooja ja kestavad aastaid. Hoolimata sellest, et villal on palju positiivseid omadusi, mõistame me ka nende inimeste muret, kes ei soovi loomseid kangaid tarbida. Just sellepärast käib meil hetkel suur kangaste testimine, et leiaksime ka mitteloomseid kvaliteetseid alternatiive.
Polüestrist ja selle segust mantlikangaid on küll olemas, aga need muutuvad ruttu topiliseks ja ei ole kvaliteetsed. Kuna Mia&Leela põhiprintsiipideks on jätkusuutlikkus ja kvaliteet, ei ole me neid kangaid kasutusele võtnud. Tegutseme aktiivselt selle nimel, et vegan-mantlikangaste testimised jõuaksid positiivse lahenduseni ja ehk juba järgmisel sügisel saaksid kõik soovijad ka Mia&Leela vegan keskkonnasõbralikke ja jätkusuutlikke mantleid kanda. Meile on oluline, et iga klient leiaks endale toote, mis on tema isiklike põhimõtetega kooskõlas ning anname endast parima, et klientide soovidele vastu tulla.